Realizace v zahradnictví Jan Holub

Od zahradníka pro zahradníka

Jan Holub z Hvozdečka u Bouzova je zahradník a školkař. Mohl by si rostliny do kanceláří zajistit a ošetřovat sám, ale místo toho se obrátil na mě. Dodávat květiny pro zahradníka, který je špička ve svém oboru, byla pro mě a můj tým velká výzva. Je to již druhý zákazník z oboru (prvním byla Farma Hanč Vraňany), o to byla realizace náročnější. Jsem s ní ale spokojený a doufám, že rostliny budou dělat radost majitelům, zaměstnancům i zákazníkům.

Zelená stěna

Jedním z výrazných prvků, který jsem použil, je zelená stěna. Zelená stěna obsahuje 12 kazet s rostlinami a jsou do ní zakomponované hodiny. Rostliny jsem sázel na místě – majitel firmy rostliny zná a chtěl si zajímavé kompozice vybrat na místě sám.

Při projektování a stavbě budovy se se zelenou stěnou dopředu nepočítalo. Její konstrukce je ale udělaná tak, aby se dala snadno zalévat ručně.

Solitérní rostliny

Jednoduchost dřevostavby svádí k tomu, aby byly solitérní rostliny umístěné do jednoduchých květináčů. Osobnost majitele nás ale navedla na použití netradičních zajímavých nádob a výrazných rostlin. Použili jsme proto lávové květináče s hrubou texturou. Philodendron squamiferum, který byl původně vyvázán ke kokosové tyči, jsem rozmotal a jako oporu mu dal liány z psího vína. Dohromady s květináči to působí více divoce a nespoutaně.

Dopřejte si společnost krásných rostlin i ve Vaší kanceláři