KONFERENCE INTERIÉRY: Interiérové rostliny v moderním designu

Zelenější prostředí začíná už na kreslicím prkně! 11.4.2024 jsem vystoupil na konferenci Materiál + TREND. Konference se konala v rámci veletrhu Design Shaker v Praze v Letňanech. Podělil jsem se o své poznatky a zkušenosti týkající se integrace interiérových rostlin do projektů architektů a interiérových designérů. Předvídání světelných podmínek je důležité, abychom mohli rostlinám poskytnout optimální podmínky pro jejich růst a vývoj. Světlo, prostor, energie – vše má svůj význam pro zelené oázy v našich domovech a kancelářích.

Během konference Materiál+Trend interiérového designu jsem měl šanci lépe pochopit, s jakými výzvami se potýkají architekti a designéři. A já? Já přidal trochu té zahradnické magie, aby rostliny v krásných interiérech prosperovaly. Je pro mě důležité, abych se učil a porozuměl novým přístupům, které mohou přinést nejen krásu, ale i praktičnost do našich životních i pracovních prostor.

Rád sleduji vývoj trendů v zahraničí, především v Holandsku, kde je trendy mít kanceláře plné rostlin. Nejenom solitérních interiérových rostlin, ale i velkých záhonů s rostlinami rostoucími přes dvě patra. Právě v Holandsku díky mezioborové spolupráci ve fázi projektů vznikají návrhy, které umožňují vytvářet zajímavé interiéry plné rostlin.

O pokojových rostlinách a umělém osvětlení rostlin a zelených stěn pomocí LED světel se dočtete také zde.