Vánoční workshop 2019

Tradiční vánoční „předváděčka“ z časů, kdy jsem se věnoval floristice skoro na plný úvazek v zahradnictví mých rodičů v Šebrově se v posledních pěti letech stalo i malé předvánoční tvořivé setkání. A tak i letošní ročník nebyl výjimkou a musím říct, že tentokrát se v Libušině galerii v Malhostovicích sešla početná skupinka. Velkou radost mi dělají děti, kterých se letos sešlo víc než kdy jindy. Svojí dětskou fantazií, lehkým stylem a radostí ze svého výtvoru jsou krásnou odměnou rodičům a organizátorům.

Základem mých workshopů jsou přírodní materiály trvanlivého charakteru. Skvělé jsou třeba věnce na venkovní dveře. Nebo dekorace ke vstupním dveřím nebo do vstupní haly. Po svátcích se dají uschovat a v dalším roce znovu „oprášit“ a oživit.

V letošním roce jsem ale propadl živému doplňku. Především na interiérových dekoracích. Adventní věnec může mít trvanlivý základ obohacený o voňavé větvičky. Vánoční svícny vypadají úplně jinak, když je doplním o sukulent.

Zkuste si letošní vánoční výzdobu oživit i vy a vyzkoušejte něco nového. Inspiraci můžete načerpat i ve vánočním katalogu.

Přeji vám všem krásný nadcházející Advent.

Jan Kopřiva